Tidtabeller

Ritsem – Gällivare

Tidtabeller & avvikelser

GÄLLER: 2024-02-29 TILL 2024-04-28

Tur 1: Ordinarie linje

Ritsem →

13:35

STF-stuga

Ritsem Hamn →

X

STF-stuga

Vakkotavaare →

14:25

STF-stuga

Suorva (vid väg) →

14:35

Stora Sjöfallet Ankomst →

14:50

Stora Sjöfallet Mountain Lodge: restaurang, affär, VC

Stora Sjöfallet Avgång →

15:35

Stora Sjöfallet Mountain Lodge: restaurang, affär, VC

Naturum (vid väg) →

X

Naturum Laponia besökscentrum

Kebnats / Saltoloukta →

15:50

Färja över till STF Saltoloukta

Ritsemvägskäl (väg 45) →

17:00

Gällivare Resecentrum →

17:30

Tur 2: Extra tur under högsäsong (Sommar)

Tidtabell som PDF (utskrivbar)

Ladda ner