Tidtabeller

Gällivare – Ritsem

Tidtabeller & avvikelser

GÄLLER: 2024-02-29 TILL 2024-04-28

Tur 1: Ordinarie linje

Gällivare Resecentrum →

09:00

Ritsemvägskäl (väg 45) →

09:30

Kebnats / Saltoloukta →

10:40

Färja över till STF Saltoloukta

Naturum (vid väg) →

X

Färja över till STF Saltoloukta

Stora Sjöfallet Ankomst →

10:50

Stora Sjöfallet Mountain Lodge: restaurang, affär, VC

Stora Sjöfallet Avgång →

11:35

Suorva (vid väg) →

11:50

Vakkotavaare →

12:00

STF-stuga

Ritsem Hamn →

X

STF-stuga

Ritsem →

12:50

STF-stuga

Tidtabell som PDF (utskrivbar)

Ladda ner